Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany przewoził pasażerów

Data publikacji 22.01.2009

Policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Jechał on busem i przewoził pasażerów, głownie młodzież szkolną. Po przebadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę po pijanemu grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Dzisiaj rano policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego otrzymali informację, że kierowca jednego z busów regularnie kursujących na podmiejskich trasach, może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast udali się na dworzec - gdzie minibusy mają krótką przerwę przed kolejnym kursem. Niestety nie zastali już wskazanego pojazdu więc udali się w kierunku jego kursu i po kilkunastu kilometrach na terenie gminy Sulejów zatrzymali 38-letniego kierowcę, który przewoził pasażerów. Głownie była to młodzież w wieku szkolnym.

Kierowcę przebadano - miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto podczas kontroli okazało się również, że kierowca posiada jedynie prawo jazdy kategorii „B”. Natomiast autobusem, którym kierował mogło jechać 17 pasażerów w związku z czym powinien posiadać uprawnienia kategorii „D”. W tej sprawie policjanci sporządzą wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego. Nieodpowiedzialnego mężczyznę zastąpił inny - trzeźwy kierowca, który dowiózł pasażerów do celu.
 

Powrót na górę strony