Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy wiózł pacjentów na dializę

Data publikacji 23.01.2009

Policjanci z Gdańska zatrzymali pijanego kierowcę sanitarki, który wiózł pacjenta na dializę do szpitala. Na jednym ze skrzyżowań nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w inne auto. 53-letni Edmund N. stracił już prawo jazdy. Czeka go jeszcze rozprawa w sądzie.

Wczoraj po godzinie 16.00 na skrzyżowaniu ul. Styp-Rekowskiego i Kościuszki kierowca volkswagena transportera nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mercedesowi. Samochody zderzyły się. Całe szczęście nikomu nic się nie stało. Pokrzywdzony kierowca mercedesa zawiadomił dyżurnego bytowskiej komendy.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wypadku sprawdzili stan trzeźwości kierujących. 53-letni kierowca volkswagena miał 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna przewoził jednego pasażera. Miał zabrać kolejnych, by zawieźć ich do oddalonego o ponad 30 km od Bytowa szpitala - na dializy.

Edmund N. już stracił prawo jazdy. Teraz czeka go rozprawa w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za spowodowanie kolizji grzywna do 5 tys.zł.

Powrót na górę strony