Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna pijana matka

Data publikacji 23.01.2009

Pijaną matkę, która opiekowała się 18-miesięcznym dzieckiem zatrzymali kolscy policjanci. Nieodpowiedzialną kobietą zainteresowali się zaniepokojeni sąsiedzi, którzy powiadomili pogotowie i Policję.

Policjanci z Koła zostali zawiadomieni przez mieszkańców jednego z bloków przy ulicy Toruńskiej o tym, że pijana kobieta, ich sąsiadka, opiekuje się maleńkim dzieckiem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce.

W mieszkaniu był już lekarz pogotowia, który zaopiekował się wystraszonym 18- miesięcznym dzieckiem. W jednym z pokoi przebywała 34-letnia kobieta, matka malucha. Była kompletnie pijana, miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialna matka został przewieziona do izby wytrzeźwień w Koninie, natomiast dziecko znalazło schronienie w szpitalu dziecięcym. Sprawa ta, znalazła natychmiast swój finał w prokuraturze i sądzie rodzinnym.

Kobieta usłyszała zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny. Dzisiaj sąd rodzinny postanowi, czy kobieta będzie mogła dalej wychowywać swoje dziecko.

 

Powrót na górę strony