Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził 2 tony mięsa

Data publikacji 23.01.2009

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 46-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o wyłudzenie 2 ton towarów z zakładów mięsnych. Jak ustalili dolnośląscy policjanci sprawca do tego celu założył firmę zajmującą się sprzedażą mięsa. W trakcie krótkiej działalności przestępczej wyłudził towar wartości 110 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Wrocławia zatrzymali mężczyznę, który wyłudził towar z zakładu mięsnego znajdującego się na Pomorzu. Oszustem okazał się 46-letni mieszkaniec Wrocławia. Jak ustalili policjanci, sprawca w tym celu w 2008 roku założył firmę, zajmującą się sprzedażą mięsa. Po pierwszych udanych małych transakcjach, postanowił złożyć większe zamówienie. Oszust zamówił ok. 2 tony mięsa i wyrobów mięsnych na kwotę blisko 110 tysięcy złotych i nie zapłacił za towar.

Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Policjanci obecnie wyjaśniają sprawę. Sprawdzają też gdzie trafiło mięso. Funkcjonariusze nie wykluczają w tej sprawie kolejnych zatrzymań.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o areszt.

Powrót na górę strony