Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tina wytropiła złodzieja

Data publikacji 23.01.2009

Najlepszy policyjny pies tropiący na Mazowszu - owczarek alzacki Tina, bezbłędnie doprowadziła do miejsca, w którym ukryte były skradzione przedmioty. Natomiast gostynińscy kryminalni wytypowali i zatrzymali 23-letniego sprawcę kradzieży. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny z Gostynina otrzymał zgłoszenie kradzieży i uszkodzeniu dwóch samochodów. Ktoś powybijał szyby w zaparkowanych samochodach na terenie jednego z przedsiębiorstw mających swoją bazę przy ulicy Krośniewickiej w Gostyninie. Na dodatek ze skrzyni ładunkowej jednego z samochodów sprawca zabrał elementy metalowych rusztowań budowlanych. Na miejsce dyżurny wysłał policyjnego przewodnika z psem.

Duet sierż. szt. Arkadiusz Kaźmierczak i jego owczarek alzacki - Tina niejednokrotnie udowodnili, że wyróżnienia na ogólnopolskich zawodach kynologicznych nie były przypadkiem. Pies na miejscu kradzieży podjął trop i bezbłędnie doprowadził policjantów do miejsca, w którym sprawca ukrył swój łup. Na terenie jednej z posesji w Gostyninie w znajdującym się tam pomieszczeniu gospodarczym policjanci odnaleźli skradzione elementy rusztowania. Dalszą część pracy związanej z ustaleniem sprawcy i zebraniem dowodów popełnienia przez niego przestępstwa wykonywali policjanci z sekcji kryminalnej. Sprawcą okazał się 23-letni mieszkaniec Gostynina. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia. Skradzione rusztowanie wróciło do właściciela.

Za kradzież grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony