Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za pobicie

Data publikacji 23.01.2009

Trzej mężczyźni w środę wieczorem pobili 27-latka, bo nie chciał poczęstować ich papierosem. Poszkodowany schował przed swoimi oprawcami w samochodzie i natychmiast powiadomił Policję. Patrol penetrujący miasto już po kilkunastu minutach zatrzymał młodych mężczyzn. Teraz 20-, 18- i 16-latkowi grozi za pobicie do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę wieczorem około godz. 22.00 dyżurny KMP w Opolu otrzymał zgłoszenie o pobiciu na ulicy Niemodlińskiej. Na miejsce natychmiast skierował patrol Policji. Funkcjonariusze pod wskazanym adresem zastali 27-latka, który miał na twarzy liczne ślady pobicia. Jak ustalili policjanci, kiedy mężczyzna wyszedł z apteki, na jego drodze stanął 20-letni Adrian K. Chłopak poprosił mężczyznę o papierosa. Kiedy ten odmówił do 20-latka dołączyli dwaj stojący obok koledzy i cała trójka rzuciła się na 27-latka, bijąc go i kopiąc. Mężczyźnie udało się uciec i schować w swoim samochodzie. Jeden z napastników podszedł jeszcze do pojazdu i rozbił w nim lusterko. Oprawcy oddalili się, a pokrzywdzony o całym zajściu powiadomił Policję.
 

Patrole rozpoczęły penetrację miasta w poszukiwaniu podejrzewanych mężczyzn.Już po kilkunastu minutach funkcjonariusze z KMP w Opolu zauważyli czterech chłopców na jednej z alejek działkowych, którzy zostali wylegitymowani. Kiedy na miejsce dotarł poszkodowany 27-latek, rozpoznał wśród nich swych oprawców.

20-letni Adrian K., jego 16-letni brat Piotrek oraz ich 18-letni kolega Ireneusz P. zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki Policji. Podczas badania na alkomacie okazało się, że 20-latek i jego brat są nietrzeźwi. Starszy z nich w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu, a młodszy prawie pół promila.

Adrian K i Ireneusz P. zostali osadzeni w pomieszczeniach dla zatrzymanych, a 16-latka przewieziono do izby dziecka. Następnego dnia wszyscy zostali przesłuchani przez policjantów z I KP w Opolu.

20-letni Adrian K. przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Teraz będzie podpisywał listę osób dozorowanych, musi także zapłacić grzywnę, a jeżeli w ciągu 3 lat popełni jakieś przestępstwo, to trafi do aresztu na pół roku. 16-letni Piotrek K. również przyznał się do winy, ale za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich. Natomiast 18-letni Ireneusz P. nie przyznaje się do winy. Policjanci przesłuchują świadków zdarzenia, aby wyjaśnić jego udział w całym zajściu.

Za pobicie z narażeniem na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
 

  • Wykonane przez 24opole
  • Wykonane przez 24opole

Film Zatrzymani za pobicie


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za pobicie (format flv - rozmiar 2.03 MB)

Powrót na górę strony