Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani włamywacze

Data publikacji 23.01.2009

Policjanci z Piły rozbili grupę przestępczą, która włamywała się do sklepów na terenie miasta. Najczęściej kradli różnego rodzaju artykuły przemysłowe. Próbowali również ukraść dwa samochody. Jeden z nich trafił do zakładu karnego, do którego wcześniej się nie stawił, nieletnich natomiast przekazano do ośrodków wychowawczych, z których uciekli.

Kryminalni z Piły od dłuższego czasu poszukiwali 21-letniego mężczyzny, który nie stawił się do odbycia kary więzienia. Podejrzewali, że mężczyzna w czasie kiedy przebywa na wolności kradnie i włamuje się na terenie Piły i okolic. Kilka dni temu policjanci namierzyli i zatrzymali poszukiwanego 21-latka. Ukrywał się w mieszkaniu, w którym przebywali jeszcze dwaj nieletni w wieku 15 i 12 lat, którzy jak się okazało uciekli z ośrodka wychowawczego. Jak ustalili śledczy trójka ta włamywała się do sklepów i kradła artykuły przemysłowe. Próbowali również ukraść dwa samochody.

Trójka zatrzymanych przestępców przyznała się do wszystkich kradzieży. Prowadzona przez pilskich śledczych sprawa jest rozwojowa i dlatego nie wykluczają oni, że złodzieje mogą mieć na swoim koncie więcej przestępstw.

Zatrzymany 21-letni mieszkaniec Piły zaraz po tym jak usłyszał zarzuty trafił do zakładu karnego, natomiast nieletni do ośrodków wychowawczych. O ich sprawie został powiadomiony sąd rodzinny.
 

Powrót na górę strony