Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Straszył nożem i żądał pieniędzy

Data publikacji 23.01.2009

Sąd zastosował 3-misięczny areszt wobec 25-letniego Łukasza S., który niedaleko banku strasząc 17-latka nożem zażądał od niego pieniędzy. Zatrzymany także wcześniej popełniał podobne przestępstwa. Teraz grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności. Kara może ulec podwyższeniu, z uwagi na fakt, że przestępstwo zostało popełnione w warunkach recydywy.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował 3-miesięczny areszt wobec Łukasza S. Mężczyzna jest podejrzany o to, że 15 stycznia br. w Olsztynie na ulicy Piłsudskiego niedaleko banku, podszedł do 17-letniego mieszkańca Olsztyna i strasząc użyciem noża zażądał pieniędzy. Policjanci pracując nad sprawą ustalili, że rozboju mógł dokonać właśnie 25-letni Łukasz S.

Mężczyzna znany jest funkcjonariuszom, ponieważ już wcześniej był notowany za popełnienie podobnych przestępstw. 17 grudnia br. opuścił on areszt, gdzie przebywał za rozbój. Teraz Łukasz S. odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności. Kara może ulec podwyższeniu, z uwagi na fakt, że przestępstwo zostało popełnione w warunkach recydywy.

 

Powrót na górę strony