Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadów rabunkowych zatrzymani

Data publikacji 28.01.2009

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o napady rabunkowe. Jak ustalili policjanci podczas dwóch napadów na bar i na stację paliw, sprawcy by zastraszyć pokrzywdzonych użyli przedmiotów przypominających broń, po czym skradli kilka tysięcy złotych oraz telefony komórkowe. Obu mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze sekcji kryminalnej komendy powiatowej Policji w Bolesławcu wspólnie z policjantami z Wrocławia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napady rabunkowe jakie miały miejsce na terenie gminy Nowogrodziec oraz w Lubaniu. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy gminy Nowogrodziec w wieku 22 i 27 lat.

Do zdarzeń tych doszło w styczniu br. Jak ustalili policjanci mężczyźni w obu przypadkach działali razem. Jeden z nich będąc zamaskowany, po wejściu do baru lub stacji paliw, zastraszał znajdujące się tam osoby przedmiotem przypominającym broń i żądał wydania pieniędzy oraz telefonów komórkowych. W tym czasie drugi z nich czekał w samochodzie, stojąc na tzw. czatach. Po napadzie sprawcy uciekali z miejsca zdarzenia samochodem.

W trakcie przeszukania mieszkań i pomieszczeń gospodarczych obu zatrzymanych policjanci odnaleźli skradzione podczas napadów telefony komórkowe oraz odnaleźli atrapę broni, którą sprawcy prawdopodobnie posługiwali się podczas napadów. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Za napad rabunkowy obu zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony