Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa pseudokibiców - handlarzami narkotyków

Data publikacji 28.01.2009

Centralne Biuro Śledcze wraz z policjantami ze Świętokrzyskiego i Podkarpacia rozbiło gang handlarzy narkotyków. Zostało zatrzymanych 11 mieszkańców województwa Świętokrzyskiego. Trzon grupy stanowiły osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców piłkarskich. Grupa działała od kilku lat, stosowała brutalne metody. Ta realizacja to ciąg dalszy sprawy, która została rozpoczęta w grudniu w Rzeszowie.

Przed świętami Bożego Narodzenia CBŚ na Podkarpaciu rozbiła grupę rozprowadzającą narkotyki w Rzeszowie i okolicy. Zajmowali się tym mieszkańcy Rzeszowa. Czterech z nich zostało tymczasowo aresztowanych.
Policjanci znaleźli u nich 1,5 kg marihuany i kilkadziesiąt gramów amfetaminy. Tropy do dostawców narkotyków wiodły za granicę województwa, do Ostrowa Świętokrzyskiego i Sandomierza. W miastach tych działała grupa, której rozpracowaniem zajmowała się policjanci z miejscowych jednostek.

W toku śledztwa policjanci ustalili tożsamość członków gangu, rozpracowali ich powiązania oraz sposoby dystrybucji narkotyków. Grupa działała od paru lat, była zhierarchizowana, szefowie dbali o jej hermetyczność. Na jej czele stał 30-letni mężczyzna, wcześniej karany za pobicie, który miał status bezrobotnego. Bandyci działali brutalnie, zastraszali swoje ofiary,były nawet przypadki inscenizowania egzekucji dilerów, którzy nie mogli rozliczyć się z dostawcą narkotyku i łamanie rąk "dłużnikom". W skład gangu wchodzili głównie pseudokibice piłkarscy, znani Policji również w związku z organizowaniem tzw. "ustawek", czyli pojedynków grup chuliganów stadionowych różnych klubów.

Wczoraj rano policjanci weszli do domów podejrzanych. Zatrzymali 11 osób, mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Są to osoby w wieku od 20 do 32 lat. Wśród nich jest jedna kobieta.

Szef gangu został również zatrzymany. W mieszkaniu tego "bezrobotnego" funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli pieniądze, również funty brytyjskie i euro oraz walutę jednego z krajów bałkańskich. Łączna ich
wartość to ponad 40 tys. zł. Podczas tej realizacji policjanci zabezpieczyli też narkotyki: ponad 1200 tabletek ekstazy oraz około 100 gramów marihuany. W domach podejrzanych policjanci znaleźli przedmioty
służące do przemocy, porachunków i "ustawek" kije bejsbolowe i pałki, noże, kastety, miecz imitujący samurajski i atrapę broni ostrej. 

Na poczet przyszłych kar zabezpieczone zostały samochody podejrzanych, o łącznej wartości 230 tys. zł.

Podejrzani zostali przewiezieni do Rzeszowa. Od wczoraj trwają przesłuchania w prokuraturze i sądzie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Ta realizacja to efekt współdziałania Centralnego Biura Śledczego komendy głównej Policji z komendą powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz policjantami z komend wojewódzkich w Kielcach i w Rzeszowie.

Nagranie audio Mówi nadkom. Mariusz Skiba z KWP Rzeszów

Pobierz plik Mówi nadkom. Mariusz Skiba z KWP Rzeszów (format mp3 - rozmiar 2.87 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony