Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nietrzeźwi rodzice

Data publikacji 28.01.2009

Policjanci z Jawora zatrzymali nietrzeźwych rodziców, którzy opiekowali się 8-miesięcznym dzieckiem. Mieszkanie, w którym przebywali nie było ogrzewane. Jeśli się okaże, że rodzice swoim zachowaniem mogli doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około 09:30 dzielnicowi z komendy powiatowej Policji w Jaworze wspólnie z pracownikiem MOPSU udali się do jednego z mieszkań w Jaworze. Dzielnicowi przypuszczali, że mogą tam znajdować się nietrzeźwi rodzice i w takim stanie opiekują się 8-miesięczną córką. Jak się okazało w pomieszczeniu funkcjonariusze zastali 37-letnią kobietę i 35-letniego mężczyznę --rodziców dziewczynki. Obydwoje byli nietrzeźwi. Przeprowadzone badanie wykazało u matki dziecka prawie 2 promile, a u ojca blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwi opiekunowie zostali zatrzymani. Dziecko przewieziono do szpitala, gdyż było wyziębione, ponieważ jak się okazało, mieszkanie nie było ogrzewane.

Jaworscy policjanci powiadomili o zaistniałej sytuacji sąd rodzinny. Jeśli się okaże, że rodzice swoim zachowaniem mogli doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony