Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii

Data publikacji 28.01.2009

Pijany kierowca ciężarówki – obywatel Słowacji – uderzył w barierę energochłonną na autostradzie A-4, niszcząc prawie 70 metrów barierki. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

27 stycznia 2009 r. na 89. kilometrze autostrady A-4 pod Legnicą samochód ciężarowy z naczepą uderzył w barierę energochłonną rozdzielającą jezdnie. W wyniku uderzenia pojazd przełamał się, niszcząc prawie 70 metrów barierki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy i pasażera ciężarówki - obywateli Słowacji. Okazało się, że kierowca miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu, natomiast pasażer był trzeźwy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

50-letni kierowca usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Podejrzewany jest również o sprowadzeni niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pasażer może ponieść odpowiedzialność za dopuszczenie do kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
 

Powrót na górę strony