Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podkładka pod myszkę - w trosce o dzieci

Data publikacji 28.01.2009

„Masz kłopoty i masz dwóje, każdy obcy chce być wujek. Nawet jeśli jest stryjeczny, często bywa niebezpieczny” – to jeden z wierszyków zamieszczonych na podkładce pod myszkę zaprojektowanej przez gnieźnieńskich policjantów w trosce o najmłodszych użytkowników Internetu.

Surfowanie po sieci nie jest zajęciem szczególnie skomplikowanym. Można się tego nauczyć samemu, niezależnie od tego, ile ma się lat. Aplikacje internetowe są przyjazne dla użytkownika, ułatwiając poruszanie się po wirtualnym świecie, i wykonują automatycznie skomplikowane operacje. Musimy pamiętać, że nie wszyscy internauci używają Internetu w tym samym celu.


Internet oferuje dzieciom całą gamę nowych możliwości w zakresie poszerzania wiedzy, zabawy, oglądania filmów i wyszukiwania informacji. Z tymi korzyściami wiążą się także wyzwania. Na szczęście można przedsięwziąć niezbędne kroki mające na celu ochronę dzieci w Internecie i nauczenie ich korzystania z niego w taki sposób, aby były bezpieczne.


Inicjatywa zaprojektowania podkładek zrodziła się wśród gnieźnieńskich policjantów zajmujących się nieletnimi. Już niebawem kilkaset sztuk tych gadżetów, dzięki wsparciu inicjatywy przez starostwo powiatowe, trafi do rąk najmłodszych.

 

Powrót na górę strony