Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znęcanie się nad bliskimi

Data publikacji 28.01.2009

Wczoraj sąd aresztował na okres 3 miesięcy 32-letniego Grzegorza S. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów podczas interwencji domowej. Okazało się, że od ponad 6 lat znęcał się on nad bliskimi. Przedstawiono mu zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się i gróźb karalnych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę dyżurny komendy powiatowej Policji w Choszcznie po zgłoszeniu wysłał patrol policyjny na interwencję domową. Awanturę wywołał nietrzeźwy Grzegorza S. Policjanci zatrzymali pijanego i agresywnego mężczyznę, który dotkliwie pobił swojego ojca.

Funkcjonariusze ustalili, że nie była to pierwsza awantura wywołana przez mężczyznę. Grzegorz S. od ponad 6 lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. Szczególnie brutalnie traktował ojca. Dwóm innym osobom groził pozbawieniem ich życia. Zastraszeni rodzice ukrywali tą sytuację. Dopiero po rozmowie z policjantami zdecydowali się opowiedzieć o swojej gehennie.

Zebrane przez funkcjonariuszy materiały pozwoliły na przedstawienie Grzegorzowi S. zarzutów fizycznego i psychicznego znęcania oraz gróźb karalnych. Wczoraj Sąd Rejonowy w Choszcznie zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Grzegorzowi S. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony