Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przerwana kariera złodziei samochodów

Data publikacji 28.01.2009

Płoccy kryminalni i policjanci z Sierpca zatrzymali dwóch kuzynów, mieszkańców powiatu sierpeckiego, w wieku 17 i 18 lat. W styczniu, w ciągu dwóch nocy, skradli z terenu powiatu płockiego dwa samochody.

18-latek ma już skromny dorobek – włamania do samochodów i pierwsze kradzieże. Dla jego o rok młodszego kuzyna zrabowanie dwóch aut w Płocku to był pierwszy raz. Od wczorajszego popołudnia pierwszy siedzi w więzieniu, a drugi – w policyjnym areszcie.

W styczniu w ciągu dwóch nocy doszło do dwóch kradzieży samochodów. Z 19 na 20 stycznia z ul. Tysiąclecia zniknął stary volkswagen jetta, a z 20 na 21 z ul. Dobrzyńskiej – volkswagen golf III. Ten drugi ze wszystkimi dokumentami, które właściciel zostawił w aucie: prawem jazdy, dowodem rejestracyjnym i dowodem opłaty ubezpieczenia.

Poszukiwania samochodów objęły najbliższą okolicę, jednak bez rezultatów. Tymczasem wczoraj do płockiej komendy zatelefonowali funkcjonariusze z Sierpca. Zainteresował ich parkujący na osiedlu mieszkaniowym porozbijany golf na numerach z powiatu płockiego. Płoccy policjanci natychmiast udali się na oględziny. Jak się okazało, był to volkswagen zrabowany z ulicy Dobrzyńskiej w Płocku. W dodatku ze wszystkimi papierami w środku.

Płocko-sierpecka ekipa uznała, że poszukiwania należy kontynuować. Penetracja terenu przyniosła natychmiastowy rezultat – kilka ulic dalej, jakby nigdy nic, stał volkswagen jetta, który zginął w nocy z 19 na 20 stycznia. Ale to była dopiero połowa sukcesu. Wspólne działania szybko doprowadziły do sprawców.

Okazali się nimi dwaj bracia stryjeczni, 17- i 18-letni. Starszy był już dobrze znany sierpeckiej Policji z kradzieży samochodów i z samochodów, dla jego kuzyna „występy” w Płocku były chyba złodziejską inicjacją. Jak twierdzili, ukradli te samochody po to, by je sprzedać.
18-latek, z racji swojej przeszłości, trafił od razu do zakładu karnego. Prokurator zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy. 17-latek został odwieziony do policyjnej izby zatrzymań. Dziś będzie przesłuchiwany w płockiej komendzie. Usłyszy zarzuty i być może także dowie się, jakie sankcje zastosuje wobec niego prokurator.

Znalezione na sierpeckich osiedlowych ulicach skradzione auta zostały odholowane na parking komendy powiatowej w Sierpcu i tam czekają na swoich właścicieli.

 

Powrót na górę strony