Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano 11 samochodów

Data publikacji 28.01.2009

Piotrkowscy policjanci odzyskali 11 skradzionych aut i motocykl.

Policjanci z komendy miejskiej Policji i prokuratura okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzą śledztwo dotyczące grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami i kradzieżami samochodów.

W tej sprawie zatrzymano już kilkanaście osób, a większość z nich tymczasowo aresztowano. Dzisiaj od rana policjanci z sekcji kryminalnej, dochodzeniowo-śledczej oraz do walki z przestępczością gospodarczą po kilkutygodniowej pracy przystąpili do realizacji kolejnych czynności w ramach tego postępowania. Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego policjanci pojechali w kilka miejsc na terenie województwa łódzkiego, gdzie miały znajdować się pojazdy pochodzące z kradzieży. W wyniku dokonanych przeszukań stróże prawa zabezpieczyli 11 samochodów osobowych, głównie volkswageny i fiaty, oraz sportowy motocykl.

Wszystkie pojazdy najprawdopodobniej skradziono na terenie kilku województw w kraju. Śledczy ustalili, że sprawcy po dokonanych kradzieżach legalizowali trefne auta, a następnie sprzedawali je wśród znajomych lub oferowali ich zakup w ogłoszeniach. O te przestępstwa policjanci podejrzewają kilka osób, które już wcześniej zostały zatrzymane i aresztowane w ramach prowadzonego postępowania, i w związku z tym już wkrótce dotychczasowe zarzuty zostaną im uzupełnione o dokonane kradzieże.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania w tej sprawie. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony