Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejażdżka radiowozem w nagrodę

Data publikacji 29.01.2009

Rawiccy policjanci zjawili się w Szkole Podstawowej nr 5. Tym razem nie była to wizyta związana wyłącznie z przypomnieniem wiedzy dotyczącej bezpiecznego zachowania w czasie ferii zimowych. Mundurowi odwiedzili uczniów, by ci mogli przejechać się policyjnym radiowozem. Jest to nagroda, którą dzieci wygrały podczas WOŚP.

Uczniowie klasy IV a, jako jedyni z całej szkoły, mieli okazję jechać policyjnym radiowozem. Dzieci, kwestując podczas WOŚP, znalazły się w pierwszej trójce klas, które zebrały największą kwotę pieniędzy. W nagrodę za zaangażowanie i trud, jaki włożyły w akcję, wylosowały nagrodę – przejażdżkę policyjnym radiowozem. Uczniowie poza tym, że zobaczyli, jak wygląda wyposażenie samochodu, to jeszcze mogli zobaczyć, jak on działa . Włączenie kogutów czy rozmowa z oficerem dyżurnym przez radiostację sprawiła im wiele radości i była wspaniała zabawą.

Policjanci, przy okazji spotkania z młodzieżą, omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz niebezpieczeństwa czyhające podczas ferii zimowych. Uczniowie otrzymali również różne gadżety o tematyce prewencyjnej.

 

Powrót na górę strony