Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna kopiarnia płyt zlikwidowana

Data publikacji 29.01.2009

Nielegalną wytwórnię płyt CD i DVD zlikwidowali policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP. W mieszkaniu 56-letniego Mieczysława C. na Bielanach zabezpieczono prawie 400 płyt oraz sprzęt komputerowy. Za paserstwo komputerowe grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Gdy funkcjonariusze otrzymali informację o nielegalnej wytwórni płyt, postanowili to sprawdzić. Wcześnie rano udali się do mieszkania na Bielanach. Zastali tam 56-letniego Mieczysława C. Wszystko wskazuje na to, że osoba niepełnosprawna zajmowała się nielegalnym kopiowaniem i najprawdopodobniej wprowadzaniem do obrotu płyt z filmami, muzyką i programami komputerowymi, robiąc sobie z tego stałe źródło dochodu.

W mieszkaniu zabezpieczono 381 płyt, sprzęt komputerowy służący do nielegalnej działalności, w tym: jednostkę centralną z nagrywarkami, dyski twarde o łącznej pojemności około 2 TB, pendrive'a, karty pamięci oraz drukarki do wykonywania okładek. Wartość zabezpieczonych utworów, programów i sprzętu szacuje się na około 73 000 złotych.

Mężczyzna został przewieziony do komendy rejonowej na Bielanach. Odmówił złożenia wyjaśnień. Po usłyszeniu zarzutów paserstwa komputerowego, został zwolniony. Teraz będzie odpowiadał z wolnej stopy. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.35 MB)

Powrót na górę strony