Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie rozwiązał swoich problemów

Data publikacji 29.01.2009

Myślał, że w ten sposób rozwiąże swoje problemy finansowe. Postanowił więc wyłudzić z banku 20 000 złotych kredytu. Wykorzystał w tym celu sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu. Sprawa wyszła na jaw, gdy pracownicy weryfikujący złożony wniosek, nabrali podejrzeń i o wszystkim powiadomili stołecznych policjantów

Do jednego z banków na Śródmieściu zgłosił się 43-letni Piotr R. Mężczyzna złożył wniosek kredytowy na 20 000 złotych. Zgodnie z wymogami stawianymi przez placówkę bankową musiał dołączyć zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Tak też zrobił.

Szybko jednak okazało się, że zaświadczenie jest prawdopodobnie sfałszowane. Pracownicy bankowi, podejrzewając, że mają tu do czynienia z próbą wyłudzenia kredytu, zawiadomili o tym policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarcza KSP. Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę.

43-latek wpadł w ręce Policji, gdy przyszedł do banku podpisać umowę i odebrać pieniądze. Zaskoczonego mężczyznę przewieziono do komendy rejonowej Policji przy ul. Wilczej. Tam został przesłuchany. Z ustaleń wynika, że Piotr R. był biznesmenem. Jeszcze do niedawna miał dość wysokie dochody. Ostatnio jednak jego sytuacja się pogorszyła, dlatego też swoje problemy finansowe próbował rozwiązać w ten sposób. Niestety nie przewidział, że bankowcy i policjanci tak szybko wykryją przestępstwo. Za oszustwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony