Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz w oku kamery

Data publikacji 29.01.2009

Policjanci zatrzymali złodzieja, który wpadł w zasadzkę zorganizowaną przez właściciela domu.

Nagranie z zamontowanego w domu monitoringu udowodniło, że to 23-latek jest sprawcą włamania. Grozi mu do 10 lat więzienia. 28 stycznia 2009 r. policjanci z komendy w Łasku zatrzymali 23-letniego mieszkańca Anielina, któremu został przedstawiony zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do domu.

Sprawca najwyraźniej nie był świadomy, że wszystkie jego poczynania śledzi szklane oko kamery. Nie krył zdziwienia, kiedy okazało się, że zapobiegliwy właściciel domu zainwestował w monitoring, który zawsze po opuszczeniu domu włączał w celu ochrony swojego mienia. Pokrzywdzonemu już wcześniej ginęły drobne sumy pieniędzy i postanowił przyłapać złodzieja na gorącym uczynku. Po przejrzeniu nagranego materiału, na którym widać 23-latka przeszukującego pokój, nie było już żadnych wątpliwości. Tym razem nie znalazł nic interesującego, więc wyszedł, pozostawiając otwarte drzwi.

Sprawca przyznał się do usiłowania kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Policjanci sprawdzają, czy ma on związek z wcześniejszymi kradzieżami.
 

Powrót na górę strony