Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywał się do skarbonek w katedrze

Data publikacji 29.01.2009

Mężczyznę, który kradł pieniądze z gorzowskiej katedry, zatrzymali policjanci z I komisariatu Policji. 19-latek przynajmniej osiem razy włamywał się do kościelnych skarbonek wybierając z nich pozostawiane przez wiernych datki. W przeszłości był już notowany przez policję za kradzieże i włamania. Za ogołacanie kościelnych skarbonek grozi mu do 10 lat więzienia.

Podejrzenia o grasującym w kościele złodzieju, włamującym się do skarbonek, przekazał policjantom proboszcz parafii katedralnej. Ksiądz zauważył, że przynajmniej kilkakrotnie z kościoła ginęły drobne sumy pieniędzy. Złodziej szczególnie upatrzył sobie skarbonkę z aniołkiem, ustawioną przy bożonarodzeniowej szopce.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z pobliskiego I komisariatu przy ul. Obotryckiej. Ustalili oni, że mężczyzna pojawia się w Katedrze systematycznie, przychodząc do kościoła w popołudniowych godzinach. Żeby zatrzymać rabusia na gorącym uczynku śledczy postanowili poczekać na niego w świątyni. Aby nie wzbudzać podejrzeń oczekiwali na niego w kościelnych ławach, niczym wierni pogrążeni w modlitwie.

19-letni Krzysztof L. był całkowicie zaskoczony, gdy kolejny raz używając śrubokręta dobierając się do skarbonki, został zatrzymany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut dokonania w ciągu miesiąca przynajmniej ośmiu włamań do skarbonek. Za każdym razem 19-latek zabierał sumy od 15 do kilkudziesięciu złotych.

Krzysztof L. był już wcześniej notowany przez policję. Jego udziałem w przeszłości były kradzieże i włamania. Za ogołacanie kościelnych skarbonek grozi mu do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony