Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane laboratorium amfetaminy

Data publikacji 29.01.2009

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali nielegalne, profesjonalne laboratorium, w którym produkowano amfetaminę. W ręce stróżów prawa wpadli organizatorzy przestępczego procederu oraz chemicy 53-letni Mirosław P., 35-letni Mariusz W., 67-letni Marek G. i 52-letni Waldemar Sz. Amfetamina miała trafić do warszawskich grup przestępczych oraz na rynek skandynawski.

Jest to kontynuacja realizacji przeprowadzonej w połowie stycznia br., kiedy to funkcjonariusze CBŚ zlikwidowali duży kanał przemytu narkotyków z krajów Europy Zachodniej. Zatrzymano wówczas dwóch organizatorów tego procederu oraz zabezpieczono 9 kilogramów narkotyków oraz cztery kradzione luksusowe samochody.

Tym razem dzięki pracy policjantów na warszawski rynek narkotyków nie trafiła znaczna ilość amfetaminy, a stołeczne grupy przestępcze nie osiągnęły spodziewanego zysku, który mógł posłużyć do kolejnych przestępczych przedsięwzięć.

Wczoraj w godzinach wieczornych funkcjonariusze CBŚ wspólnie z policjantami z KSP przystąpili do realizacji sprawy. W miejscowości Przychód w powiecie gostynińskim ujawnili nielegalne laboratorium do produkcji amfetaminy. Na miejscu pełną parą pracowały cztery profesjonalne i kompletnie wyposażone linie produkujące amfetaminę. Policjanci zatrzymali czterech mieszkańców Warszawy bezpośrednio związanych z produkcją narkotyków, organizatorów i chemików: 53-letniego Mirosława P., 35-letniego Mariusza W., 67-letniego Marka G. i 52-letniego Waldemara Sz.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w jednym cyklu produkcyjnym przestępcy mogli wyprodukować do 40 kilogramów amfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli około 20 litrów płynnej amfetaminy oraz około 15 litrów BMK tj. głównego prekursora służącego do jej produkcji. Amfetamina miała trafić do warszawskich grup przestępczych oraz na rynek skandynawski. Szacunkowy zysk, tzw."na czysto" grupy przestępczej to ponad 200 tys.zł z jednego cyklu produkcyjnego.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za produkcję znacznych ilości środków odurzających. Grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.97 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony