Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł kobietę i posiadał narkotyki

Data publikacji 29.01.2009

Policjanci z Obornik zatrzymali nietrzeźwego 16-latka, który napadł i okradł kobietę. Nastolatek złapany został dzięki szybkiej reakcji przypadkowego przechodnia. W mieszkaniu sprawcy funkcjonariusze znaleźli ponad 100 gramów marihuany i lufkę. Chłopak za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

Dyżurny komendy w Obornikach o godz. 19:40 został powiadomiony o rozboju przy ul. Jagiellońskiej. Natychmiast został wysłany patrol policyjny. Mundurowi będąc już na miejscu ustalili, że do 57-letniej kobiety idącej ulicą napastnik podbiegł z tyłu i uderzył ją w plecy. Gdy ta upadła wyrwał jej torebkę i zaczął uciekać. Krzyk napadniętej usłyszał 25-letni mężczyzna, który błyskawicznie zareagował i wraz ze swoim kolegą zaczął gonić uciekającego. Po chwili mężczyźni złapali chłopaka i zabrali mu ukradzioną torebkę. Natychmiast też powiadomili Policję i po przyjechaniu radiowozu przekazali policjantom 16-latka. Już po przewiezieniu do komendy okazało się też, że chłopak jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze powiadomili o wszystkim rodziców Kamila S., którzy po złożeniu przez niego stosownych wyjaśnień zabrali go do domu.

Na tym jednak nie zakończyła się sprawa młodocianego przestępcy. Policjanci bowiem przeszukali również mieszkanie chłopaka i znaleźli ponad 100 gramów marihuany i lufkę. Teraz śledczy sprawdzają skąd 16-latek miał narkotyk. O dalszych losach i konsekwencjach jakie poniesie Kamil S. zdecyduje sąd rodzinny.

 

Powrót na górę strony