Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki ukryte w aucie pod tapicerką

Data publikacji 29.01.2009

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel narkotykami. W samochodzie jednego z nich funkcjonariusze znaleźli kokainę ukrytą pod tapicerką dachu. Wartość zabezpieczonych środków to około 40 tys. zł. Mężczyźni odpowiedzą za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 28 i 31 lat, podejrzewanych o handel narkotykami. Jeden z nich w oplu astrze przewoził kokainę wartą blisko 40 tys. zł. Jego samochód zatrzymano do kontroli wczoraj wieczorem w Lubiczu Górnym w powiecie toruńskim.

Prawie 150 gram narkotyku było ukryte w aucie w specjalnej skrytce pod tapicerką dachu. W tym samym czasie policjanci zatrzymali drugiego mężczyznę jadącego bmw. Jechał on za oplem i "ubezpieczał" kolegę.

Śledczy pracujący nad tą sprawą już od jakiegoś czasu podejrzewali ich o udział w narkotykowym "biznesie". Oprócz kokainy mężczyźni mieli przy sobie kilka tysięcy złotych. Zebrany materiał dowodowy i przeprowadzone badania laboratoryjne, które potwierdziły, że zabezpieczony narkotyk to kokaina, pozwoliły na przedstawienie im zarzutów. Odpowiedzą oni za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Dzisiaj obydwaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.


Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.75 MB)

Powrót na górę strony