Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolekcjonerzy elementów samochodowych

Data publikacji 29.01.2009

Dwóch nastolatków zatrzymali wczorajszej nocy policjanci z Żuromina. Jak ustalili funkcjonariusze chłopcy od pewnego czasu kradli różne elementy samochodowe, głownie znaczki różnych marek. O ich losie zadecyduje teraz sąd dla nieletnich.

Wczoraj w nocy funkcjonariusze patrolujący ulice Żuromina zatrzymali do wylegitymowania dwóch nastolatków, 17-letniego Pawła S. i 16-letniego Przemysława P. Na widok patrolu chłopcy zaczęli bardzo nerwowo się zachowywać, co wzbudziło u policjantów podejrzenia. Funkcjonariusze po wylegitymowaniu skontrolowali zawartość plecaków nastolatków. W plecaku należącym do 17-latka policjanci znaleźli dwie pary rękawiczek, wkrętak krzyżakowy, latarkę, dwa wkrętaki oraz kombinerki. Paweł S. w rozmowie z policjantami przyznał, że przyjechał z kolegą do Żuromina, aby ukraść radia z samochodu. Chłopak przyznał się również do wcześniejszych kradzieży elementów samochodowych. Wskazał również miejsce, w którym przetrzymuje skradzione rzeczy.

W budynku gospodarczym oraz w mieszkaniu 17-latka funkcjonariusze znaleźli 3 anteny CB, radioodtwarzacz samochodowy oraz około 50 emblematów samochodowych różnych marek pojazdów. O losie nastolatków zadecyduje teraz sąd dla nieletnich.
 

Powrót na górę strony