Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował nielegalnym alkoholem i papierosami

Data publikacji 30.01.2009

Funkcjonariusze z Piły zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 52-letniego mieszkańca Piły podejrzanego o sprzedaż alkoholu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Piły od pewnego czasu otrzymywali sygnały o nielegalnym handlu alkoholem i papierosami w mieście. Przez cały czas śledczy ustalali fakty i zbierali materiały oraz dowody w sprawie. Przyjęli też kilka hipotez. Jedna z nich doprowadziła do mieszkańca Piły, który prawdopodobnie trudnił się tym nielegalnym procederem.

Obserwując mieszkanie policjanci zauważyli wychodzącego z lokalu młodego mężczyznę. Uwaga ich skupiła się na niesionej przez niego torbie turystycznej. Policjanci wylegitymowali młodego człowieka i przy okazji sprawdzili zawartość bagażu. Okazało się, że w torbie były trzy butelki wódki bez polskich znaków akcyzy. Kontrolowany przyznał się, że alkohol właśnie nabył pod wskazanym adresem. Ta informacja wystarczyła funkcjonariuszom aby uprawdopodobnić wcześniejsze podejrzenia. Podczas przeszukania pomieszczeń znaleźli jeszcze 8 butelek spirytusu oraz ponad 3.000 sztuk papierosów z ukraińskimi znakami akcyzy. Właściciel mieszkania przyznał się do nielegalnego handlu papierosami i alkoholem. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna kupował nielegalnie spirytus, z którego wytwarzał wódkę i sprzedawał swoim znajomym. Policjanci sprawdzają teraz źródło pochodzenia nielegalnego towaru. Nie wykluczają również dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Zatrzymany 52-letni mieszkaniec Piły był już wcześniej notowany przez Policję między innymi za kradzież i rozbój. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony