Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził kredyty na ponad 300 tys.zł

Data publikacji 30.01.2009

Puławscy policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa na kwotę ponad 300 tys. złotych. Andrzej G. od dwóch lat wyłudzał m.in. kredyty. Dziś sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Puław zatrzymali 35-letniego Andrzeja G. obecnie bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzanego o szereg wyłudzeń kredytów. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna wyłudził pieniądze oraz sprzęt RTV, AGD na kwotę ponad 300 tys. złotych. Działał na terenie całej Polski.

Z ustaleń śledztwa wynika, że początek jego przestępczej działalności sięga połowy 2006 roku. Wtedy Andrzej G. będąc właścicielem firmy budowlanej zaciągnął pierwszy kredyt w banku, mając świadomość, że sytuacja finansowa firmy nie pozwoli na jego spłacenie. Następnie przedstawiając dokumenty stwierdzające nieprawdę do stycznia br. wyłudzał kolejne kredyty, kupował na raty sprzęt RTV, AGD, telefony w sieciach komórkowych, a zobowiązań nie spłacał.

Policjanci do chwili obecnej ustalili, że instytucje w wyniku działalności 35-latka poniosły straty w wysokości ponad 300 tys. złotych. Sprzęt RTV, AGD, telefony komórkowe mężczyzna sprzedawał w lombardach. Policjanci ustalili, że Andrzej G. usiłował w wielu punktach na terenie całej Polski wyłudzać kolejne kredyty.

Podczas przesłuchania 35-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Tłumaczył policjantom, że nie wiedział, że taka działalność jest przestępstwem. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Dziś sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Oszustowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony