Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakonnica dała odpór trzem bandytom

Data publikacji 30.01.2009

Na jednym z przystanków autobusowych na rondzie Żaba w Warszawie trzech mężczyzn upatrzyło sobie jako ofiarę, oczekującą na przystanku zakonnicę. Nie wiedzieli, że są bacznie obserwowani przez pracownika monitoringu. Jego uwagę zwróciło zachowanie młodzieńców. Panowie od dłuższego czasu przechodzili z przystanku na przystanek wyszukując ofiary.

Pracownik monitoringu przez 35 minut obserwował trzech młodych mężczyzn na rondzie Żaba w Warszawie. Wyczucie, którym kierował się prowadząc obserwację okazało się słuszne. Mężczyźni obserwowali pasażerów, przechodzili z przystanku na przystanek nie decydując się na skorzystanie z komunikacji miejskiej. Na jednym z przystanków oczekiwała na autobus 35-letnia zakonnica. To ją upatrzyli sobie trzej bandyci. Podbiegli do kobiety, uderzyli ją i powalili na ziemię przez cały czas usiłując wyrwać z jej rąk torbę. Zakonnica nie dała jednak za wygraną i dzielnie broniła się przed agresorami.

Dzięki niezwykłej czujności i wyczuciu operatora miejskiego monitoringu, policjanci błyskawicznie znaleźli się na miejscu. Napastnicy byli niezwykle zaskoczeni. Jeden z nich 25-letni Sebastian K. nie mógł ze strachu ruszyć się z miejsca, a pozostała dwójka Sebastian R. lat 29 i Sylwester L. lat 24 mimo podjętej próby ucieczki zostali w po krótkim pościgu zatrzymani przez drugą załogę patrolową z Targówka.

Całej trójce zostaną dziś przedstawione zarzuty usiłowania rozboju, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony