Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli dwaj rozbójnicy

Data publikacji 30.01.2009

Pomimo, że zastraszali swoje ofiary i im grozili, dwaj mieszkańcy powiatu gostyńskiego nie pozostali bezkarni. Kryminalni z gostyńskiej komendy wpadli na ich trop. Sprawcy postępowali w bardzo brutalny sposób i grozili ofiarom nożem po czym je okradali. Za napady i kradzieże grozi im kara nawet 12 lat więzienia.

Policjanci z Gostynia przy okazji prowadzonej sprawy uzyskali informację o brutalnych napadach na mieszkańców Pępowa. Chociaż, żadna z ofiar nie zgłosiła o tym fakcie policji, kryminalni zaczęli sprawdzać ten wątek. Zbierając wszystkie informacje w sprawie pobić dotarli do pokrzywdzonych. Okazało się, że ofiary bały się informować policję o napaściach, gdyż były zastraszone przez napastników. Ci grozili im ponownym pobiciem.


Policjanci po rozmowach z ofiarami ustalili też okoliczności i czas wszystkich zdarzeń. Po zebraniu wszystkich informacji i materiałów funkcjonariusze zatrzymali dwóch sprawców.

Pierwszego napadu rozbójnicy dokonali na początku stycznia w miejscowym parku. Zwabili swoją ofiarę i zażądali od niej pieniędzy. Napadnięty otrzymał cios w twarz i upadł. Gdy leżał na ziemi sprawcy zaczęli go bić i grozić, że go zabiją. Ten w obawie o życie dał im całą gotówkę, którą miał przy sobie. Napastnicy zagrozili pobitemu mężczyźnie, że jeżeli zgłosi o wszystkim policji, to zrobią mu krzywdę.

Sprawcy czując się bezkarni, w połowie miesiąca napadli kolejny raz. W tym przypadku zatrzymali rowerzystę. Jeden ze sprawców do gardła ofiary przyłożył nóż i groził, że go użyje. W tym czasie drugi napastnik, przeszukał kieszenie spodni mężczyzny i zabrał portfel z całą jego zawartością.

Kolejne przestępstwo sprawcy popełnili również w Pępowie pod koniec stycznia. Wtedy podeszli do grupy dzieci i od 13-latka zażądali 200 złotych. Chłopak obawiając się, że mężczyźni mogą wyrządzić mu krzywdę, poszedł do domu i po chwili przyniósł żądaną kwotę.

Zatrzymani rozbójnicy to 24-letni Karol S. i 23-letni Piotr L., mieszkańcy powiatu gostyńskiego. Obu grozi kara nawet do 12 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony