Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne poszukiwania zaginionej kobiety

Data publikacji 31.01.2009

Policjanci, strażacy i ratownicy GOPR poszukiwali wczoraj w nocy zaginionej 75-letniej mieszkanki Strachociny, w powiecie sanockim. Cierpiąca na zaburzenia pamięci kobieta wyszła z domu po południu. Poszukiwania prowadzono w trudnych warunkach atmosferycznych i wśród zapadających ciemności. Przed godz. 23.00 przemarzniętą kobietę odnaleziono.

Mieszkanka Strachociny wyszła z domu po godz. 14, miała się udać do rodziny. Gdy po kilku godzinach nie dotarła na miejsce, zaniepokojona rodzina rozpoczęła poszukiwania na własną rękę. Do wieczora nie udało się
jednak odnaleźć kobiety cierpiącej na zaburzenia pamięci.

Około godz. 19.00 jej córka powiadomiła dyżurnego Policji w Sanoku. Natychmiast zorganizowano akcję poszukiwawczą. Warunki atmosferyczne pogarszały się. W trudnym terenie, w ciemnościach i coraz większym mrozie poszukiwania prowadziło 10 policjantów, 30 strażaków OSP i 4 ratowników GOPR. W akcji wykorzystano też psa tropiącego i dwa quady.

Przed godz. 23.00 zaginioną odnaleziono w polach, w pobliżu Strachociny. Kobieta była przemarznięta. Karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.
 

Powrót na górę strony