Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione auta w skradzionej chłodni

Data publikacji 31.01.2009

Policjanci z Augustowa odzyskali TIR-a i dwa BMW skradzione w ubiegłym tygodniu na terenie Niemiec. Zatrzymany w związku z tym 45-letni Litwin trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Wczoraj po południu augustowscy policjanci otrzymali sygnał o TIR-ze skradzionym dwa dni wcześniej w Niemczech. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynikało, że ciężarówka najprawdopodobniej wjechała na jeden z miejscowych parkingów.

Policyjne sprawdzenia przyniosły efekt. Uwagę mundurowych zwrócił, stojący wśród kilku TIR-ów, biały mercedes z chłodnią, na litewskich tablicach rejestracyjnych. Funkcjonariusze nie dali się zwieść litewskiej rejestracji.

Podczas szczegółowej kontroli okazało się, że jest to właśnie poszukiwany samochód. Dodatkowo wewnątrz chłodni znajdowały się dwa osobowe BMW. Sprawdzenia w Systemie Informacyjnym Schengen wykazały, że nie tylko ciężarówka, ale i oba luksusowe BMW zostały ukradzione w ubiegłym tygodniu w Niemczech.

W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali 45-letniego obywatela Litwy, który noc spędził w policyjnym areszcie. Wyjaśniający okoliczności sprawy policjanci z Augustowa ustalają, kto jeszcze brał udział w tym przestępstwie.

 

Nagranie audio Mówi podinsp. Andrzej Baranowski

Pobierz plik Mówi podinsp. Andrzej Baranowski (format mp3 - rozmiar 909.84 KB)

Powrót na górę strony