Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili napad na hurtownię

Data publikacji 28.09.2006

Policjanci z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali pięcioro mieszkanców Koszalina, Marcina M. lat 23, Tomasza G. lat 25, Łukasza Z. lat 24, Elżbietę G. lat 23, Dariusza S. lat 27, którzy planowali napad rabunkowy na jedną z koszalińskich hurtowni. Każdy z uczestników miał wyznaczone role, jakie będzie pełnił podczas napadu, a także w trakcie ucieczki z miejsca.

Przygotowując się do napadu sprawcy dokonali kradzieży dwóch samochodów, Opla Vectrę o wartości 15.000 złotych oraz Audi 80 o wartości 8.000 złotych. Samochody miały służyć do przyjazdu i ucieczki z miejsca przestępstwa.

Policjanci Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie ustalili skład grupy. Aby zapobiec mogącej nastąpić tragedii policjanci przystąpili do zatrzymania wszystkich osób. Po kolei zapukali do mieszkań sprawców. Policjanci zabezpieczyli broń, która miała posłużyć sprawcom podczas napadu. Zabezpieczona broń to tzw."obżyn" kal. 22 mm produkcji niemieckiej, który jest w pełni sprawny. W mieszkaniu jednego ze sprawców policjanci znaleźli także marihuanę oraz woreczki służące do porcjowania narkotyków. Teraz wszyscy zatrzymani odpowiedzą za kradzieże pojazdów, nielegalne posiadanie broni oraz posiadanie narkotyków. Grozi im od 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony