Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny nietrzeźwy pirat drogowy zatrzymany

Data publikacji 28.09.2006

Policjanci zatrzymali 27–letniego mężczyznę podejrzewanego o kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Wczoraj około 19:00 w miejscowości Gorzędów na ulicy Mickiewicza kierujący osobowym mercedesem skręcając na skrzyżowaniu w prawo najechał na stojący na chodniku wózek z kilkumiesięcznym dzieckiem po czym uciekł w kierunku Chrzanowic. 

Dziecku nic się nie stało. Policjanci ustalili szybko właściciela samochodu. Po godzinie od zdarzenia dotarli do jego miejsca zamieszkania. 27-latek znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Nie przyznał się do potrącenia wózka z dzieckiem. Badanie wykazało dwa promile alkoholu w organizmie.

Nie chciał podporządkować się poleceniom funkcjonariuszy, którzy powiadomili go o konieczności przewiezienia go do komendy. Policjanci ustalili również, że tablice rejestracyjne zamontowane na mercedesie są przypisane do innego pojazdu, który nie figuruje jako skradziony. Samochód został sprowadzony z Niemiec i nie posiada ani dowodu rejestracyjnego ani też ubezpieczenia OC.
Powrót na górę strony