Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawa RedWatch cd.

Data publikacji 29.09.2006

Stołeczni policjanci przesłuchali kolejne osoby, które mogą mieć związek z prowadzoną sprawą dotyczącą strony internetowej Redwatch. W Lublinie, w mieszkaniach dwóch młodych mężczyzn zabezpieczono komputery, książki, płyty z muzyką i filmami na temat ideologii faszystowskiej oraz przedmioty związane z organizacją Krew i Honor.

Sprawa RedWatch cd.Policjanci z Komendy Stołecznej cały czas prowadzą sprawę dotyczącą strony internetowej Redwatch. Zbierają informacje, przesłuchują kolejnych świadków. Sprawdzają każdy sygnał. Jedna z takich informacji wskazywała, że w Lublinie są osoby powiązane ze stroną Redwatch. Warszawscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Lublina ustalili dwa lokale, w których miały znajdować się materiały propagujące treści faszystowskie. Oba mieszkania sprawdzono. Wewnątrz zabezpieczono wiele przedmiotów z oznaczeniami faszystowskimi, dyski komputerowe, książki, broszury oraz kilkaset płyt kompaktowych z muzyką, zdjęciami i filmami o treści faszystowskiej. Szerzyły one nienawiść rasową, nienawiść wobec ludzi wyznającą inną niż faszystowska ideologię, treści propagowane przez organizację Krew i Honor. W obu mieszkaniach przebywali właściciele zgromadzonych kolekcji. Zachowywali się spokojnie, jednak byli zaskoczeni wizytą policjantów. Obu przesłuchano w trybie artykułu 183 kpk, jako świadków do tej sprawy.

Postępowanie w sprawie "RedWatch" jest prowadzone przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji. To oni nadzorują działania dotyczące tej sprawy w dziesięciu województwach. Ponieważ strona zamieszczana była na amerykańskich serwerach, nasi funkcjonariusze współpracują także z FBI. Internetowa strona, na której znajdują się treści faszystowskie była już trzykrotnie zamykana - ostatni raz w lipcu 2006 roku. W czerwcu stołeczni policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę mieszkańca Łodzi, który może mieć związek z prowadzoną sprawą dotyczącą strony internetowej Redwatch. W jego mieszkaniu zabezpieczono komputer i materiały propagandowe organizacji Krew i Honor.

Zobacz także:
29.08.2006 Kielce: Środki farmakologiczne, aukcja i faszyzm
06.07.2006 KGP, Wrocław: Strona "Krew i Honor" zamknięta
13.06.2006 KSP: Strona internetowa Redwatch - kolejne zatrzymania
05.06.2006 Wrocław: Walka z neonazistami trwa
01.06.2006 KGP, Wrocław: Operacja przeciwko środowiskom nazistowskim

Powrót na górę strony