Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał niepełnosprawnych

Data publikacji 29.09.2006

Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca gm Łagiewniki, który oszukał ponad 50 niepełnosprawnych osób z terenu powiatu świdnickiego, Narodowy Fundusz Zdrowia i jedną z powiatowych instytucji.

Właściciel firmy działającej w Świdnicy w ramach legalnej, zarejestrowanej działalności gospodarczej zajmował się sprzedażą aparatów słuchowych, refundowanych przez NFZ i inne instytucje pomocowe. Nie posiadał jednak podpisanej umowy z funduszem zdrowia, która gwarantowałaby zwrot całości kosztów ponoszonych przez zainteresowanych.

Mężczyzna w okresie od lipca 2005 r. do sierpnia 2006 r. wystawiał faktury poświadczające nabycie przez niepełnosprawnych sprzętu, którego w rzeczywistości im nie sprzedał i w większości przypadków w ogóle nie posiadał. Pomimo tego fakturę dokumentującą rzekomą sprzedaż wysyłał do instytucji częściowo refundującej świadczenie, wyłudzając w ten sposób środki pieniężne.

Policjanci z Sekcji dw. z Przestępczością Obrotu Gospodarczego w toku prowadzonego śledztwa udowodnili podejrzanemu działanie na szkodę 50 osób niepełnosprawnych i wyłudzenie pieniędzy na kwotę ponad 70 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do oszustwa i przywłaszczenia oraz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Za przestępstwa te grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.
Powrót na górę strony