Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomagają dzieciom "Odkryć bezpieczeństwo"

Data publikacji 29.09.2006

Ponad tysiąc uczniów klas drugich ze wszystkich szkół podstawowych Słupska oraz gminy wiejskiej Słupsk bierze udział w programie prewencyjnym pod nazwą "Odkrywamy bezpieczeństwo". Spotkania z dziećmi w poszczególnych szkołach prowadzą wykładowcy Szkoły Policji.

Policjanci pomagają dzieciom Odkryć bezpieczeństwoW ramach zajęć policjanci spotykają się z uczniami w klasie a następnie wychodzą na wspólną wycieczkę po okolicy. Podczas spaceru wykładowcy przypominają drugoklasistom jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym. Dzieci wraz z policjantem wchodzą także do autobusów, gdzie dowiadują się, w jaki sposób należy korzystać z komunikacji publicznej.

Oprócz tematyki związanej z bezpieczeństwem ruchu drogowego funkcjonariusze mówią też o innych potencjalnych zagrożeniach i o tym, jak w takich sytuacjach należy postąpić. Wśród przykładów podawana jest zdearzenie, gdy dziecko zaczepia nieznajoma dorosła osoba.

Wszystkie zajęcia, które prowadzą wykładowcy odbywają się w czasie wolnym od planowych zajęć dydaktycznych w Szkole Policji. Realizacja programu była możliwa dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku oraz Stowarzyszenia "Bezpieczny Region Słupski". Wcześniej spotkania o podobnej tematyce z uczniami klas pierwszych prowadzili policjanci z Komendy Miejskiej w ramach programu "Popo".
Powrót na górę strony