Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrąciła rowerzystę i zbiegła z miejsca zdarzenia

Data publikacji 29.09.2006

Kilkadziesiąt minut zajęło średzkim policjantom ustalenie i zatrzymanie sprawców wypadku drogowego – potrącenia 15-letniego rowerzysty. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na trasie Środa Wielkopolska - Jarosławiec. Kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy rannemu. Z początkowych informacji wynikało jedynie, ze sprawca poruszał się czerwonym fiatem 126 p. Znane też były trzy litery tablicy rejestracyjnej.

Podczas gdy policjanci z drogówki obsługiwali miejsce zdarzenia, dzielnicowi rozpoczęli penetrację terenu. Ich doświadczenie oraz znajomość rejonu pozwoliły na prawidłowe wytypowanie osoby podejrzanej, 34-letniej Katarzyny K. Kobieta jest właścicielką czerwonego fiata, a wcześniej była notowana za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Straciła nawet prawo jazdy. Wkrótce odnaleziono również poszukiwany samochód z uszkodzeniami świadczącymi o tym, że mógł brać udział w zdarzeniu. Silnik auta jeszcze był ciepły.

Katarzynę K. zatrzymano w pobliżu parkingu. Było od niej czuć wyraźną woń alkoholu. Szła z półtora rocznym dzieckiem. Okazało się, że wcześniej jechała fiatem wraz ze swoim konkubentem – Leszkiem M. Mężczyznę zatrzymano. Również był nietrzeźwy.

W tej chwili trwa ustalanie kto prowadził samochód w chwili zdarzenia. Nie wykluczone, że kierujący zmienili się za kółkiem. Dziecku Katarzyny K. policjanci zapewnili opiekę, umieszczając je w szpitalu w Środzie Wielkopolskiej, natomiast poszkodowanego 15-letniego rowerzystę przewieziono do szpitala dziecięcego w Poznaniu.

Zatrzymanym osobom, po wytrzeźwieniu i przesłuchaniu, zostaną przedstawione zarzuty.

Powrót na górę strony