Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Afery korupcyjnej ciąg dalszy

Data publikacji 29.09.2006

Od maja ubiegłego roku policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzą śledztwo, w sprawie afery korupcyjnej przy uzyskiwaniu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W ciągu ostatnich kilkunastu dni policjanci zatrzymali kolejne cztery osoby.

Zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za pomoc w uzyskaniu prawa jazdy przedstawiono dwóm instruktorom. Natomiast zarzuty wręczania korzyści majątkowych usłyszały dwie kursantki. Wczoraj wobec instruktorów Prokurator zastosował środki zapobiegawcze - poręczenia majątkowe.

Do chwili obecnej w sprawie tej policjanci zatrzymali 115 osób, którym przedstawiono zarzuty korupcyjne, tj. 13 instruktorów nauki jazdy, 78 kursantów, 10 egzaminatorów oraz 14 pośredników. Kwota łapówek, jaka objęta została zarzutami, to 270 tysięcy złotych.

Wobec podejrzanych zastosowano 17 aresztów, 5 zakazów opuszczania kraju, dozory policyjne i poręczenia majątkowe w kwocie 410 tysięcy złotych. Za przestępstwa korupcyjne podejrzanym w tej sprawie grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 8.

Policja przypomina, że osoby, które zamieszane są w korupcyjny proceder przy uzyskiwaniu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, w momencie dobrowolnego zgłoszenia się do organów ścigania, mogą uniknąć odpowiedzialności karnej za przestępstwa, jakich się dopuściły.
Powrót na górę strony