Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obezwładniony strzałami w pośladki

Data publikacji 29.09.2006

By zatrzymać uciekającego w panice po dachu mężczyznę policjanci musieli użyć broni. Ireneusza B. uspokoiły gumowe kule, które dosięgnęły jego pośladków.

Dziś o godz. 06.00 rano policjanci Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz policyjni antyterroryści zapukali do drzwi domu w podlubelskiej Sobieskiej Woli. Według własnych informacji przebywał tam poszukiwany 23-letni Ireneusz B. Kompletnie zaskoczony mężczyzna otworzył rano drzwi, na widok Policji rzucił się do ucieczki.

23-latek wbiegł błyskawicznie do wnętrza domu kierując się schodami na strych. Kiedy znalazł się w pułapce, postanowił dostać się na dach swego domu. Plecami wybił kilka dachówek, wszedł na dach i próbował znaleźć jakąkolwiek drogę ucieczki. Nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, biegając po dachu i ryzykując upadek. Oddano trzy strzały z broni niepenetracyjnej, gumowe kule trafiły desperata w pośladki. Po chwili został obezwładniony. Zatrzymanego przewieziono do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Ireneusz B. poszukiwany był jako sprawca szeregu włamań, za które wyrokiem Sądu powinien na 4 i pół roku być pozbawiony wolności oraz za bójkę i rozbój. Dziś zatrzymany przez Policję mężczyzna zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Lublinie.

Powrót na górę strony