Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł po 8 latach

Data publikacji 29.09.2006

Wczoraj w ręce stołecznych policjantów wpadł 49-letni Wiesław W. Mężczyzna ukrywał się przed Policją 8 lat, a od roku był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za rozbój, którego dokonał w Białymstoku. Wiesławowi W. grozi do 12 lat więzienia.

Sprawa miała swój początek w lutym 1998 r. Wtedy to Wiesław W. wraz ze swoim wspólnikiem w Białymstoku dokonał rozboju. Przestępcy dotkliwie pobili i okradli napadniętego mężczyznę. Od tego czasu mężczyzna ukrywał się przed Policją. Funkcjonariusze mieli informację, że przebywa on w Belgii. Dlatego w lipcu 2005 r. został wystawiony za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Wczoraj policjanci patrolujący okolice ronda Wiatraczna zauważyli mężczyznę, który stał na chodniku i spożywał alkohol. Postanowili go wylegitymować i ukarać mandatem. Okazało się, że legitymowany to 49-letni Wiesław W., od roku poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Miesiąc temu postanowił wrócić do Polski. Został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Teraz będzie odpowiadać przed sądem. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony