Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Numer 1 z lubelskiej Top Listy zatrzymany w Madrycie

Data publikacji 30.09.2006

26-letni Sylwester F. poszukiwany za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa został zatrzymany w Madrycie. W 1998 r. pod jedną z dyskotek zasztyletował 21-latka. Drugą z ofiar czterokrotnie zranił. Wkrótce na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania zostanie deportowany do Polski. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Numer 1 z lubelskiej Top Listy zatrzymany w MadrycieOd dłuższego czasu policjanci z Zespołu Poszukiwań KWP w Lublinie ściśle współpracowali z Interpolem – przekazywali informacje dotyczące Sylwestra F. – jednego z najgroźniejszych lubelskich przestępców. Efekt tej współpracy to zatrzymanie 26-latka. Wpadł w ręce hiszpańskich policjantów 28 sierpnia w Madrycie – był kompletnie zaskoczony.

28 grudnia 1999 roku pod jednym z lokali przy ul Staszica w Lublinie doszło do bójki. 19-letni wówczas Sylwester F. wraz z dwoma innymi sprawcami zaatakowali dwóch młodych mężczyzn. Poszło o porachunki między mężczyznami. Sprawcy uzbrojeni byli w kij beasbolowy, Sylwester F. miał nóź. Jednemu z mężczyzn 21-latkowi zadał poważny cios w okolice żeber. Rany okazał się być śmiertelne. Drugą z ofiar zranił czterokrotnie. Tylko dzięki szybkiej pomocy medycznej 24-latek przeżył.

Lubelscy policjanci zaraz po zdarzeniu ustalili i zatrzymali sprawców. W styczniu 2000 roku postanowieniem Sądu Rejonowego Sylwester F. został tymczasowo aresztowany. Później umieszczony został na obserwacji psychiatrycznej, skąd 18 sierpnia zbiegł.

20 sierpnia wydany został za nim list gończy, rok później międzynarodowy list gończy, a w sierpniu 2004r. wydany został Europejski Nakaz Aresztowania.

Wkrótce Sylwester S. deportowany zostanie do Polski. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony