Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na masową skalę sprzedawali podrabianą odzież

Data publikacji 02.10.2006

Policjanci z Rudy Śląskiej analizując transakcje handlowe na jednym z aukcyjnych portali internetowych wpadli na trop sprzedaży podrabianej, markowej odzieży. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn w wieku od 25 do 44 lat, którzy jak się okazało rozwinęli nielegalny interes na masową skalę.

W trakcie dokonanych przeszukań zabezpieczono m.in.: 495 sztuk odzieży z nadrukami znanych firm, ponad 1800 pocztowych potwierdzeń nadania paczek z podrobionymi produktami na szkodę osób z terenu całej Polski, 2 jednostki centralne komputerów i 1 laptop z nielegalnym programowaniem, 9 sztuk kopert z kodami aktywacyjnymi do kont internetowych oraz 122 płyty CD z nielegalnym oprogramowaniem.

Szacunkowa wartość zabezpieczonych przedmiotów to około 20.000 złotych. "Przedsiębiorczy" mieszkańcy Rudy Śląskiej działając od około dwóch lat sprzedawali podrobione produkty jako oryginalne za pośrednictwem dużego portalu aukcyjnego tworząc t. zw. "słupy", czyli konta na podstawione lub fikcyjne osoby.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje prokurator i sąd.
Powrót na górę strony