Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli sprawcy i zleceniodawca brutalnego gwałtu

Data publikacji 27.02.2009

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w czerwcu ubiegłego roku wtargnęli do jednego z domów jednorodzinnych w Kościerzynie i brutalnie zgwałcili kobietę. Okazało się, że było to przestępstwo na zlecenie. Policjanci dotarli również do 36-latka, który był inicjatorem tego gwałtu.

Policjanci z wydziałów: kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzech sprawców brutalnego gwałtu oraz zleceniodawcę tego przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku. Wtedy to do jednego z domów jednorodzinnych w Kościerzynie wtargnęło trzech zamaskowanych mężczyzn. Na głowach mieli kominiarki, na dłoniach lateksowe rękawiczki. Przebywającą w domu kobietę skrępowali, wiążąc jej ręce i nogi. Następnie brutalnie zgwałcili swoją ofiarę, po czym obcięli jej włosy.

Przed wyjściem zabrali torebkę z dokumentami, telefonami komórkowymi oraz aparat fotograficzny. Gdy sprawcy opuścili dom kobieta zdołała się oswobodzić i zaalarmowała sąsiadów.

Śledczych, którzy prowadzili tę sprawę zaniepokoił fakt, że sprawcy doskonale orientowali się w rozkładzie pomieszczeń domu. Wskazywało to, że napastnicy zostali przez kogoś szczegółowo poinstruowani. Policjanci zaczęli więc szukać sprawcy także wśród osób, które znały kobietę i bywały w jej domu.

17 lutego br. policjanci zatrzymali 35-letniego Grzegorza S. – jednego z mężczyzn biorących udział w tym przestępstwie. Dzień później został on aresztowany przez Sąd Rejonowy w Kościerzynie na trzy miesiące.

Wczoraj zatrzymano kolejnych trzech sprawców, a wśród nich zleceniodawcę tego gwałtu. 36-letniemu Wojciechowi P., mieszkańcowi Kościerzyny, przedstawiono zarzut podżegania do gwałtu ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do 15 lat więzienia. Dzisiaj przed południem Sąd Rejonowy w Kościerzynie podjął decyzję o jego aresztowaniu.

31-letni Piotr G. i 46-letni Janusz W. z Gdyni odpowiedzą za rozbój i gwałt ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Film Wpadli sprawcy i zleceniodawca brutalnego gwałtu


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadli sprawcy i zleceniodawca brutalnego gwałtu (format flv - rozmiar 1.19 MB)

Powrót na górę strony