Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa dilerów

Data publikacji 27.02.2009

Policjanci z Gdańska zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 6 mężczyzn, którzy podejrzewani są o handel narkotykami na terenie miasta. Trójka zatrzymanych to studenci jednej z wyższych uczelni. W ich pokojach akademickich funkcjonariusze znaleźli 490 sztuk tabletek ekstazy. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Wczoraj policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z komendy miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o handel narkotykami na terenie jednego z gdańskich centrów handlowych.

W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli między innymi zapiski zawierające informacje dotyczące rozliczeń z transakcji. Policjanci ustalili, że w rozprowadzaniu narkotyków 24-latkowi z Międzyzdrojów pomagali dwaj mieszkańcy Gdańska. 26-latek i 23-latek pracowali w sklepach centrum handlowego, a przy okazji sprzedawali tam narkotyki.

Dalsze ustalenia wskazały na to, że grupa dilerów zaopatrywała się w środki odurzające u trzech studentów jednej z gdańskich uczelni wyższych. We współpracy z rektorem i pracownikami uczelni, w jednym z akademików policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, pochodzących z USA, Iranu i z Anglii. W ich pokojach policjanci znaleźli między innymi 490 sztuk tabletek ekstazy. Zabezpieczone zostały również ich paszporty, w których udokumentowany jest fakt częstych wyjazdów między innymi do Holandii.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i wyjaśniają wszystkie jej wątki oraz okoliczności. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat. Handel znaczną ilością narkotyków to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.
 

Film Rozbita grupa dilerów


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbita grupa dilerów (format flv - rozmiar 2.83 MB)

Powrót na górę strony