Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wręczał łapówkę w silnym stresie

Data publikacji 09.03.2009

Silny stres i obawa przed utratą prawa jazdy, to powody którymi kierował się mieszkaniec Garwolina, który w zamian za odstąpienie od nałożenia mandatu i naliczenia punktów karnych usiłował wręczyć łapówkę policjantom. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj podczas kontroli drogowej na Al. Jana Pawła w Iławie. Policjanci zatrzymali hondę accord, którą kierował 54 – letni mieszkaniec Garwolina. Podczas pomiaru okazało się, że w miejscu gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h Henryk S. mknął z prędkością prawie dwa razy większą. Za popełnienie wykroczenie 54-latkowi groził 400-złotowy mandat i 8 punktów karnych.

Mężczyzna zdając sobie sprawę, że nie ujdzie mu to na sucho, włożył przez okno radiowozu 200 złotych z nadzieją, że policjanci odstąpią od dalszych czynności. Podejrzany o łapownictwo natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a pieniądze zabezpieczono do sprawy. Auto Henryka S. trafiło na parking strzeżony w Iławie.

54-latek przyznał się do usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Tłumaczył się, że zrobił to pod wpływem silnego stresu. Bał się też, że uzbiera zbyt dużo punktów karnych i będzie musiał zwrócić prawo jazdy.

Teraz oprócz odpowiedzialności za wykroczenie, kierowca wzbogacił się o zarzut przestępstwa zagrożonego karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony