Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli zderzaki

Data publikacji 09.03.2009

Krośnieńscy policjanci zatrzymali grupę złodziei i paserów zajmującą się kradzieżami zderzaków samochodów ciężarowych. Wartość skradzionych elementów wyceniano na kwoty od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrz. aresztował dwóch zatrzymanych, trzech kolejnych zwolniono po wpłaceniu poręczenia.

W nocy z 21 na 22 lutego w Krośnie Odrz. z pojazdów zaparkowanych na terenie przedsiębiorstwa transportowego skradziono elementy dwóch przednich zderzaków samochodów ciężarowych. Właściciel wycenił ich wartość na kilkanaście tysięcy złotych.


Podobnej kradzieży dokonano w nocy z 1 na 2 marca w podkrośnieńskim Skórzynie i Łochowicach. Skradziono dwa kolejne zderzaki z ciężarówek. Wartość elementów wyceniono na 3.000zł i 11.000zł.
Okoliczności zdarzeń wskazywały, że kradzieży dokonały „na zamówienie” najprawdopodobniej te same osoby. Policjanci wytypowali dwóch mężczyzn, mieszkańców Krosna Odrz., notowanych wcześniej za podobne przestępstwa.

Policjanci sekcji kryminalnej krośnieńskiej komendy zatrzymali w Deszcznie koło Gorzowa Wlkp. trzech mężczyzn w wieku od 25 do 35 lat poruszających się samochodem ford . Z samochodu chwilę wcześniej, na jednej z posesji wyładowano skradzione przedmioty. W wyniku przeprowadzonych przeszukań odzyskano skradzione w Skórzynie i Łochowicach zderzaki. Na terenie posesji zatrzymano kolejnych dwóch 32-letnich mężczyzn podejrzanych o ukrycie tych przedmiotów.

Dwaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży elementów samochodów. Trzej pozostali odpowiedzą za paserstwo. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Sąd Rejonowy w Krośnie Odrz. zdecydował o aresztowaniu mężczyzn podejrzanych o dokonanie tej kradzieży.

Film Kradli zderzaki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kradli zderzaki (format flv - rozmiar 2.08 MB)

Powrót na górę strony