Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polsko-słowacka akcja "Trzeźwy poranek"

Data publikacji 09.03.2009

Dziś wczesnym rankiem policjanci służby ruchu drogowego komendy wojewódzkiej w Rzeszowie i komendy miejskiej w Krośnie przy wsparciu oddziału prewencji Policji w Rzeszowie zorganizowali na ulicach Krosna akcję "Trzeźwy Poranek". W ciągu trzech godzin zatrzymano sześciu kierujących pod wpływem alkoholu. W akcji tej polscy funkcjonariusze współpracowali z policjantami ze słowackiego Svidnika.

To kolejna już taka akcja z cyklu „Trzeźwy poranek” koordynowana przez wydział ruchu drogowego komendy wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców jadących Alejami Jana Pawła II w Krośnie. Jest to fragment drogi krajowej nr 28 – trasa wlotowa z Jasła.

Już w pierwszych minutach akcji policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę opla corsy, u którego badanie alkomatem wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie. W ramach akcji, która trwała 3 godziny policjanci skontrolowali 271 pojazdów. W sumie funkcjonariusze zatrzymali sześciu kierowców prowadzących auta pod wpływem alkoholu. Wśród nich była jedna kobieta.

Po raz pierwszy w akcji "Trzeźwy Poranek" polscy policjanci współpracowali z funkcjonariuszami ze słowackiego Svidnika. Krosno jest licznie odwiedzane przez obywateli Słowacji, dlatego w ramach współpracy transgranicznej słowaccy policjanci razem z polskimi funkcjonariuszami kontrolowali wjeżdżających do Krosna kierowców.

Film Polsko-słowacka akcja "Trzeźwy poranek"

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Polsko-słowacka akcja "Trzeźwy poranek" (format flv - rozmiar 3.12 MB)

Powrót na górę strony