Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo 55-latka zatrzymany

Data publikacji 09.03.2009

Nawet dożywocie grozi młodemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, w związku z podejrzeniem o zabójstwo na tle rabunkowym. Sprawca wpadł w wyniku zasadzki zorganizowanej przez funkcjonariuszy już kilka godzin po przestępstwie.

Do zdarzenia doszło 6 marca br. Zbrodnia na tle rabunkowym rozegrała się w mieszkaniu ofiary. Po zabójstwie sprawca splądrował mieszkanie i ukradł laptopa, telefon komórkowy, aparat fotograficzny oraz lornetkę.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci, rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Zabezpieczone ślady i prowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły na wytypowanie 18-letniego mieszkańca gminy Stara Kamienica jako podejrzanego o tę zbrodnię. Funkcjonariusze ustalili, że chłopak przebywa w domu rodzinnym na przepustce z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie trafił za szereg przestępstw przeciwko mieniu.

Podzieleni na grupy policjanci sprawdzali miejsca, w których mógł przebywać podejrzewany. Istniało również podejrzenie, że 18 - latek tuż po przestępstwie może wyjechać z miejscowości. Dlatego funkcjonariusze zdecydowali się przygotować zasadzkę w okolicach jego miejsca zamieszkania. Kiedy poszukiwany pojawił się pod swoim domem, na widok zbliżających się do niego policjantów, próbował jeszcze uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Uciekając wyrzucał przedmioty, które okazały się być rzeczami skradzionymi z domu ofiary.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Za zabójstwo 18-latkowi grozi teraz nawet dożywocie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Powrót na górę strony