Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystał gościnność

Data publikacji 09.03.2009

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu Tadeuszowi R. Mężczyzna ukradł 3,8 tys. euro i 3,9 tys. zł. swojej znajomej, która prawie pół roku pracowała za granicą. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do przestępstwa. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

W piątek po 13:00 do bytowskiej komendy zadzwoniła kobieta i poinformowała, że ktoś ukradł jej pieniądze. Z mieszkania zgłaszającej w Borzytuchomiu zginęła kosmetyczka z 3,8 tys. euro oraz 3,9 tys. zł. Kobieta powiedziała, że wróciła z pracy za granicą. Zarobione pieniądze schowała w kosmetyczce, którą włożyła pomiędzy oparcie, a siedzisko fotela.

Trzy godziny później policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży. 26-letni Tadeusz R. przebywał w Kępicach u rodziny. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy. W organizmie miał 1,7 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie Tadeuszowi R. zarzutu kradzieży. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do przestępstwa.

26 - latek czwartkowy wieczór spędził u swojego znajomego i jego konkubiny, która wróciła z pracy za granicą. Razem pili również alkohol. Kiedy domownicy zasnęli Tadeusz R. wykorzystał okazję i zabrał kosmetyczkę z pieniędzmi. Dobrze wiedział, gdzie jego znajoma schowała gotówkę.

Policjanci odzyskali 1120 euro oraz ponad tysiąc zł. Tadeusz R. twierdzi, że resztę pieniędzy zdążył wydać. Mężczyzna jest dobrze znany bytowskim policjantom. Był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa.
Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Powrót na górę strony