Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradziony TIR z kawą

Data publikacji 09.03.2009

Międzyrzeccy policjanci odzyskali skradzionego z Niemiec TIR-a z kawą. Dodatkowo prowadzący skład kierowca był po użyciu alkoholu.

Dzisiaj w nocy policjanci ruchu drogowego z Międzyrzecza pełniący służbę na krajowej 3 odebrali komunikat o kradzieży TIR-a. Kradzieży miano dokonać w Niemczech. Skradziony samochód przewoził ładunek kawy.

W Lutolu Suchym (pow. międzyrzecki) policjanci zauważyli ciężarówkę odpowiadającą tej podanej w komunikacie. Postanowili ją zatrzymać. Podczas kontroli drogowej policjanci potwierdzili, że jest to pojazd skradziony w Niemczech. Naczepa załadowana była paletami z kawą. Kierowca, 37-letni obywatel Litwy był dodatkowo w stanie po użyciu alkoholu. W jego organizmie było 0,3 promila alkoholu. W samochodzie wyłamana była stacyjka oraz zniszczony nadajnik GPS.

Obywatel Litwy został zatrzymany. Policjanci wystąpią z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna dodatkowo odpowie za kierowanie po użyciu alkoholu.

To już kolejny samochód odzyskany przez policjantów z Międzyrzecza. W zeszłym tygodniu policjanci odzyskali audi skradzione na terenie Belgii oraz towarowego vw, który został utracony na terenie Międzyrzecza.

Powrót na górę strony